Euroopa rahatarkuse viktoriin 2019

2019. aastal toimub teist korda Euroopa rahatarkuse viktoriin (European Money Quiz), üle-Euroopaline võistlus, mille eesmärk on parandada 13-15-aastaste noorte finantskirjaoskust. Viktoriinile oodatakse tuhandeid osalejaid 30 Euroopa riigist, kaasa arvatud Eestist. 2018. aastal võttis viktoriinist osa rohkem kui 42 000 last 32 riigist, osaledes kokku peaaegu 200 000 Kahoot! viktoriinil.

Viktoriin viiakse läbi kahes etapis. Esmalt toimub igas riigis rahvuslik finaal, kus klassid või nende esindajad võistlevad üksteisega samaaegselt interneti õpikeskkonnas Kahoot!. Rahvusliku finaali võitnud klassi kaks esindajat kutsutakse osalema Euroopa finaali Brüsselis.

Eesti finaali korraldab Eesti Pangaliit, kes tasub ka võitja klassi kahe esindaja ja nendega kaasa reisiva täiskasvanu (õpetaja või lapsevanema) reisi- ja majutuskulud, mis on seotud osalemisega Brüsselis toimuvas finaalis.

EESTI FINAAL – 28. märts kell 9.00

Klassid saavad ennast interneti teel Kahoot! keskkonnas läbiviidavale viktoriinile kirja panna kuni 11. märtsini. Kõige nupukam ja nobedam klass, kes annab parimad ja kiireimad vastused 15 küsimusele, kuulutatakse Eesti finaali võitjaks. Kaks õpilast sellest klassist saavad osaleda Brüsselis toimuvas Euroopa finaalis.

Osalemiseks:

  • Registreeri oma klass 22. märtsiks siin
  • Harjuta võistluseks, kasutades harjutusteste
  • Liitu Eesti finaaliga Kahoot! platvormil 28. märtsil kell 9.00 

Võitja klass selgub samal päeval. Täpne osalemisjuhend saadetakse kõikidele registreerunud klassidele.

EUROOPA FINAAL BRÜSSELIS 7. MAIL

Rahvuslikud finaalid toimuvad 28 riigis: Albaania, Armeenia, Austria, Aserbaidžaan, Belgia, Horvaatia, Tšehhi, Eesti, Soome, Saksamaa, Kreeka, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Montenegro, Holland, Norra, Poola, Portugal, Serbia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania ja Rootsi.

Kõik rahvuslike finaalide võitjad võistlevad omavahel Euroopa finaalis 7.mail Brüsselis. Võitjad toovad koju auhinna kogu klassile ja saavad European Money Quiz 2019 võitja au ja kuulsuse!

Mis on Kahoot!?

Kahoot! on tasuta mänguline õppeplatvorm, mis on mõeldud aktiivsete õpilaste õpetajatele. Kahoot! mänge on kõige parem mängida rühmas, näiteks oma klassiga. Mängijad vastavad küsimustele oma isiklikest mobiiltelefonidest või arvutitest ning mängud kuvatakse jagatud ekraanile, et tundi ühendada. See tekitab mõnusa koosolemise tunde ning julgustab mängijaid ekraanidelt üles vaatama ja ühiselt edu tähistama.

Tutvu lähemalt aadressil getkahoot.com

Kahoot! tugilehed: https://kahoot.com/help/                 

             

EUROOPA RAHANÄDAL

Euroopa rahanädal (European Money Week) on iga-aastane ettevõtmine, mille eesmärgiks on finantshariduse edendamine kogu Euroopas. Rahanädalat korraldavad rahvuslikud pangaliidud üle kogu Euroopa ning seda koordineerib Euroopa Pangandusföderatsioon. Igal aastal toimub märtsis ühe nädala jooksul sadu üritusi rohkem kui kahekümnes riigis, et edendada Euroopas finantskirjaoskust.

Euroopa Pangandusföderatsioon ja selle liikmeks olevad rahvuslikud pangaliidud on finantskirjaoskuse edendamise enda südameasjaks võtnud. Meile on selge, et oskus oma isiklike rahaasjadega targalt ümber käia on oluline kõigile, eriti aga noortele.

Järgmine Euroopa rahanädal algab 25. märtsil 2019. Eestis ei piirdu me ühe nädalaga, vaid erinevaid ettevõtmisi toimub terve märtsikuu jooksul.

Lisainfo:

Kai Kutsar
Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht
Tel: 5646 1223
kai.kutsar@seb.ee 

Eesti Pangaliit
Facebook: /Rahatarkus 

Euroopa Pangandusföderatsioon
Twitter: @EUMoneyWeek
Facebook: /EuropeanMoneyWeek