Coop Pank elektrooniline liitumine

2017. aasta oktoobris turule tulnud eestimaine Coop Pank on üllatanud turgu mitme uudse lähenemisega ning toonud seeläbi elevust pangandusturule.

Detsembrikuus käivitas Coop Pank esimesena Eestis elektroonilise konto avamise platvormi, mis pakub klientidele võimalust avada pangakonto ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-IDga kodust lahkumata.

Panga kliendiks saamiseks ei ole enam vaja pangakontorit külastada, piisab oma isiku tuvastamisest ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID kaudu. Kogu protsess on turvaline ja võtab aega vaid mõne minuti, seejärel saab kohe hakata kasutama internetipanka ja pangakaardi saab tellida postiga koju.

Eeldus:

Seni takistasid pankadel sarnast lahendust pakkuda seadusest tulenevad reeglid, mis nõudsid arvelduskonto avamisel isiku tuvastamist näost-näkku või videosilla vahendusel. Olukord muutus seadusemuudatusega, mis leevendas pankade jaoks nõudeid eraisikute tuvastamisele, lubades igapäevaseid pangatoiminguid teha ka lihtsalt ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID tuvastamisega. Coop Pank haaras esimesena Eestis võimalusest, hakates pakkuma liitumist elektrooniliselt.

Eesmärk:

Vajaduse elektroonilise liitumise platvormi järele tingis asjaolu, et pangavahetus on tüütu protsess, mida keegi lihtsalt ette võtta ei soovi. Olles turul uue tegijana võtsime eesmärgiks muuta Coop Pangaga liitumise nii lihtsaks kui võimalik. Veel 2018. aasta märtsis oli Coop Pank ainus pank Eestis, kes seda võimalust oma klientidele pakkus.

Tulemused:

  • Elektroonilisel teel liitumine on hästi vastu võetud, mida ilmestab ka asjaolu, et 2018. aasta lõpuks oli elektroonilisel teel konto avanud juba ligikaudu 5000 klienti.  
  • Tehnikaportaal Geenius testis erinevate pankade võimalusi elektroonilisel liitumisel ja hindas Coop Panga lahendust üheks parimaks.  

Projektijuht: Coop Panga e-kanalite juht Helena Kokk
Partner: Mooncascade OÜ (UX/UI disain)