COVID-19 pandeemiast tulenevad meetmed 

Vaata lisaks

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil välja eriolukorra, et tõkestada koroonaviiruse levikut Eestis. Eriolukorra meetmed muutsid enamiku Eesti inimeste ja ettevõtete tegevust ning avaldavad märkimisväärset mõju majandusele.

Pangaliidu liikmespangad töötavad aktiivselt koostöös klientide, koostööpartnerite ja avaliku sektoriga paindlike lahenduste pakkumiseks kriisi mõjude leevaendamiseks ja Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuva taastumise tagamiseks ootamatust kriisiolukorrast.  

Pangaliit annab ülevaate kriisi leevendusmeetmetest käesoleval veebilehel

Eesti pangad pakuvad raskustesse sattunutele paindlikke maksepuhkuse lahendusi nii eluaseme- ja erinevate tarbimislaenude kui ettevõtluselaenude võtjatele.  Maksepuhkuse pikkus on eluasemelaenude puhul kuni 12 kuud, liisingu ja tarbimisfinantseerimise lepingutel kuni 6 kuud. Reeglina võimaldatakse maksepuhkust laenu põhiosale ja intressimaksete tasumist tuleb jätkata. Kui sissetulek on täiesti kadunud, on võimalik taotleda maksepuhkust ka intressiosale.

Eriolukorrast tingitud maksepuhkuse andmise ühtne kord  (EST), (ENG), (RUS)


Maksepuhkuste Korraga ühinenud krediidiasutused ja krediidiandjad:


PANK Era Äri LIISING Era Äri
Bigbank X    
Coop Pank X X Coop Liising X X
      Coop Finants X  
InbankX    
KreditexX X   
LHV Pank X X LHV Finance X X
Luminor X X Luminor Liising X X
OP Bank   X OP Finance   X
SEB Pank X X SEB Liising X X
Swedbank X X Swedbank Liising X X
TBB pank X X TBB liising X X


Maksepuhkuste kokkuleppega on võimalik ühineda lisaks pankadele ka teistel krediidiandjatel ning liisingfirmadel. Krediidiandjatel, kes on soovivad maksepuhkuse korraga ühineda, palume edastada Pangaliidule vastavasisuline ametlik teavituskiri. Pangaliit teeb maksepuhkuste korraga ühinenud krediidiandjate nimekirja kättesaadavaks oma veebilehel ning teavitab korraga ühinenud krediidiandjatest Finantsinspektsiooni.