Pressiteade: Rahatarkus peab jõudma koolide õppekavadesse

Eesti Pangaliidu korraldatava igakevadise rahatarkuse kuu motoks on Rahaasjade tark planeerimine aitab unistused ellu viia ja sihtrühmaks abituriendid. Kõikjal Eestis annavad sel kuul üldhariduskoolides vabatahtlikus korras temaatilisi tunde sadakond pangatöötajat kõigist liidu liikmespankadest ja nõudlus ületab kaugelt pakkumise.
06 märts 2017

RAHATARKUS PEAB JÕUDMA KOOLIDE ÕPPEKAVASSE

Eesti Pangaliidu korraldatava igakevadise rahatarkuse kuu motoks on Rahaasjade tark planeerimine aitab unistused ellu viia ja sihtrühmaks abituriendid. Kõikjal Eestis annavad sel kuul üldhariduskoolides vabatahtlikus korras temaatilisi tunde sadakond pangatöötajat kõigist liidu liikmespankadest ja nõudlus ületab kaugelt pakkumise. 

Eesti inimeste finantskäitumise uuringud ütlevad, et rahaga ringikäimist ei õpetata piisavalt kodus ega koolis ja isegi kui teoorias ollakse tugevad, jäädakse sageli praktikas ikkagi jänni. Rahatarkuse kuu tähelepanu on tänavu teismeliste harimisel ses osas, et unistuste elluviimiseks on vaja läbimõeldud tegutsemist ja väikestest tegudest saavad alguse suured. 

Tundide sõnumiks on, et nutikus raha-asjades aitab endale seatud eesmärke saavutada ja unistuse rajal püsida, lähemalt saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=GEOWIhkn5SI

Sel aastal on kuu partnerkooliks Raeküla kool Pärnus. Eesti Pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul on partnerkooli tunnid sügavama teemakäsitlusega ja lisaks õpilastele saavad osaleda ka õpetajad ja lapsevanemad. "Mulluse pilootprojektiga kogesime, et rahatarkuse jagamine on tulemuslikum, kui teadmisi saavad samaaegselt lastega ka emad-isad ja õpetajad", selgitas Talihärm.

Pangaliidu tegevjuht lisas, et viieaastane kogemus rahatarkuse koolitundide andmisel näitab, et nõudlus tundide järele on väga suur ja samas ka seda, et vabatahtlikus korras inimeste harimise mõju jääb siiski liiga napiks. Kahjuks ei suuda Pangaliit koolide huvi täiel määral katta ja aeg on kindlasti ammu küps, et Eesti üldhariduskoolide õppekava osaks saaks püsiv finantskirjaoskuse andmine ja selleks ettenähtud temaatilised tunnid. Pangaliit on kindlasti valmis ka edaspidi aitama nii teadmiste kui inimestega, kuid vabatahtliku töö kõrvale peab tulema ka süsteemne ja pidev töö rahatarkusega, rõhutas Talihärm.

Koolide kaart, kuhu külalisõpetajad lähevad, on leitav siit:

Rahatarkuse kuud korraldavad Eesti Pangaliidu eestvedamisel liidu 13 liikmespanka. Pangaliidu eesmärk on panna inimesi mõtlema finantsotsuste tähtsuse ja võimalike tagajärgede peale. Viimase viie aastaga on algatuse raames saanud vajalikke teadmisi rahaasjadega toimetulekuks ligi 20 000 koolinoort üle Eesti.

Lisainformatsioon:

Katrin Talihärm
Eesti Pangaliit
Tegevjuht
Tel: 611 6567
E-mail:  taliharm@pangaliit.ee