Pangaliidu innovatsioonipreemia

Innovatsioonipreemia 2016

Pangaliit tunnustab pankade saavutusi innovaatiliste teenuste pakkumisel ja klientide teenindamisel ning väärtustab kõrgelt arendustööd ka pankade tagatubades ja töökorralduses, mis ei pruugi kliendile esmapilgul välja paista.

2016.a. korraldab Pangaliit innovatsioonipreemia konkursi, kus saavad kandideerida nii uued lahendused klienditeeninduses, uuenduslikud tooted ja teenused panganduse eri valdkondades kui ka organisatsiooni-, protsessi-, turundus- jms innovatsioon.

Pangaliidu innovatsioonipreemia pälvis LHV krüptoraha platvorm Cuber, võitja kuulutati välja 25.04.2016 Pärnu Finantskonverentsi innovatsioonipreemia erisessioonil. Peapreemia andis LHV Panga krüptorahanduse tootejuht Jüri Laurile üle Eesti Pangaliidu tegevjuht Katrin Talihärm. Lisainfo: Pressiteade. Pangaliidu innovatsioonipreemia pälvis LHV krüptoraha platvorm Cuber

Konkursil osalesid:

LHV Cuberi platvorm

Cuber on uus universaalne platvorm, millele rajada tuleviku finantsteenuseid.

Seni nähtud keskselt tagatud ja emiteeritud väärtuse kandjad on kõik suletud süsteemid. Cuberi näol on tegemist LHV ja koostööpartnerite poolt loodud maailma esimese keskselt tagatud, kuid täiesti avatud, läbipaistva ja seetõttu ka lihtsasti programmeeritava väärtuse kandjaga. LHV emiteeritud väärtused kajastuvad hajutatud pearaamatu võrgus ehk blockchainis. Oleme loonud infrastruktuuri emiteeritud väärtuse jälgimiseks ja lunastamiseks. Platvormi oleme ehitanud põhimõttel, et kolmandad, sõltumatud osapooled saaksid lihtsal viisil oma rakendusi meie süsteemiga siduda, seadmata ohtu isikuandmeid, väärtuse kandjat ennast või muud turvalist infot. 

DNB Pank: “Sinu liisitud auto on kindlustatud, aga Sina ise?”

DNB Pank AS töötas koostöös ERGO Insurance SE-ga välja Eestis unikaalse kindlustustoote, mis annab eraisikutele ja nende peredele kindlustunde ning kaitseb ootamatuste eest. Uudne liisingukindlustus annab teadmise, et ootamatu õnnetus või töökaotus ei sea ohtu liisingukohustuse täitmist, vaid selle võtab ootamatuste korral enda hooleks ERGO Insurance SE.

2015. aastast alates sõlmitud teenusega seotud ligi 300 lepingut. Viimased kuud on näidanud huvi tõusu ning kasvunumbreid. Liisingulepingut sõlmides mõeldakse ka võimalikele riskidele ning üha aktiivsemalt tuntakse huvi ka liisingukindlustuse vastu. Liisingukindlustust müüakse koos liisingulepinguga, mis muudab selle toote mugavaks ja kättesaadavaks üle Eesti.

TransferWise’i makse LHV internetipangas
 ja mobiilipangas

LHV tutvustas 2016. aasta veebruaris TransferWise’i makset, mis toob idufirma kvaliteetse ja soodsa teenuse läbi LHV pangakanali kliendile mugavalt kätte. LHV saab selle kaudu pakkuda kliendile selles turunišis maailma parimate hulka kuuluvat teenust.
Tegemist on maailmas esimese korraga, kui TransferWise’i makse on integreeritud otse panga interneti- ja mobiilipanka. Projekti käigus töötas TransferWise välja rakendusliidese ja LHV koos Codeborne’iga arendas välja vastava teenuse kliendi jaoks. 

SEB omatöötajate LAB

SEB LAB on SEB töötajatele mõeldud eksperimentaalne vabatahtlik programm, kus otsitakse ärilistele väljakutsetele lahendusi täiesti uue nurga alt, kasutades teenusedisaini ja Lean Startup tööriistu.

LAB sündis vajadusest luua muutuvas konkurentsiolukorras organisatsioonis võimekus erinevate ideedega eksperimenteerimiseks ja ideede elluviimiseks teenusedisaini ning start-up maailmast tuntud Lean Startup metodoloogia abil. Protsess erineb tavapärasest äriarendusprotsessist ning võimaldab piiratud ressursi tingimustes saavutada kiiremaid tulemusi.

LAB-i eesmärk on toetada klientidele ajakohase panganduskogemuse loomist ja arendada tulevikupangandust. LAB-i raames kogume töötajatelt häid ideid ja kontseptsioone, mis aitavad leida uudseid lahendusi olulistele ärilistele väljakutsetele või lahti mõtestada ja end ette valmistada uute suundade suhtes, mis hakkavad pangandusäri tulevikus mõjutama. 

SEB paberivaba teenindus

SEB paberivaba teenindus tähendab seda, et klienti teenindatakse pangakontoris puutetundliku ekraani abil – loodavad dokumendid allkirjastatakse ID-kaardi või mobiil-ID-ga ja arhiveeritakse kliendi internetipangas asuvasse digiportaali.

Pankade kontoriteenindus on oma protsessi mõttes olnud küllalt muutumatu. Iga tehingu kinnituseks vormistatakse mitmes eksemplaris dokumendid, millest üks jääb igale tehinguosalisele. Tehnoloogia arengut vaadates oli meile selge, et kontoriteenindus on jäänud liiga kinni olemasolevatesse protsessidesse ning tuleviku panganduses ei ole mitte vähem paberitööd vaid see on tõenäoliselt täielikult paberivaba.

Kasutades ära Eesti digitaalse allkirjastamise võimalusi otsustasime viia kontoriteeninduse uuele tasemele, muutes selle kliendi nõusolekul täielikult paberivabaks, eesmärgiga lihtsustada klienditeenindusprotsesse ning vähendada kontorite paberikulu (ühe tehingu peale kulub pangas keskmiselt neli lehte paberit). Kuna interaktiivsed lahendused mängivad ka näost-näkku teenindamisel järjest tähtsamat rolli, siis teine oluline eesmärk oli parandada paberivaba teeninduse abil SEB pangakontorites teeninduse kvaliteeti. 

Swedbanki mobiiliapp: Küsi ja saada raha funktsionaalsus

2015.aastal lisas Swedbank oma mobiilipanka mugava lahenduse raha kiireks saatmiseks ja küsimiseks. See on uus ja lihtne viis raha saata ja küsida. Lahendust saab kasutada ilma paroolideta ning tehing võtab aega vaid paar sekundit. Uut lahendust saavad kliendid kasutada näiteks ühiseks kingituseks raha kogudes, restoraniarvet jagades või näiteks selleks, et  küsida sõbralt tagasi unustatud laenusummat. Raha „saatmiseks“ mobiilipangas vali saaja, sisesta summa ja kinnita makse nupuvajutusega. Lihtne! „Küsi raha“ nupule vajutades saadad ülekande palve SMSi, e-maili või Facebooki vahendusel, edastades selle saajale kõik küsija andmed (sh makselingi) ülekande tegemiseks. Raha saatja peab sisestama vaid summa ja valima maksja oma telefoniraamatust. Kui maksja on Swedbanki klient, kel mobiilis lihtne makse aktiveeritud, on ülekande tegemine eriti mugav.