Eesti Pangaliidu korraldatava igakevadise rahatarkuse kuu raames andsid pangatöötajad vabatahtlikus korras 79 üldhariduskoolis 129 temaatilist tundi.
Kuue aasta jooksul on algatuse raames teadmisi rahaasjadega toimetulekuks saanud kümned tuhanded noored üle Eesti. Pangaliidu tegevjuhi Katrin Talihärmi sõnul on finantskirjaoskuse arendamine ka liitu koondava 13 liikmespanga üks oluline prioriteet.
Kogemus näitab, et sageli räägitakse finantsteemadest koolis liiga faktipõhiselt ja pannakse lapsed keeruliste valemite põhjal arvutustehteid tegema. Kuna selline lähenemine jääb kaugeks, siis oleme võtnud eesmärgiks, et rahatarkusega seotud teemasid tuleb põimida erinevatesse õppeainetesse ja selgitada läbi eluliste näidete, rääkis Talihärm.
Rahatarkuse tundides jõuab noorteni sageli ka esimest korda teadmine, et paljud elutähtsad ja pikaajalised finantsotsused tuleb teha just noorena. Tavapärane stereotüüp, millega tuleb võidelda on arusaam, et säästmine on võimalik vaid palju teenides ja palgapäevast palgapäevani elamine on normaalne, rääkis Pangaliidu tegevjuht. Selleks, et heal tasemel teoreetilised teadmised ka elus praktilisteks oskusteks kujuneks, tuleks Talihärmi hinnangul astuda samm edasi ja lülitada finantskirjaoskuse andmine üldhariduskoolide õppekava püsivaks osaks.
Rahatarkuse kuud korraldavad Eesti Pangaliidu eestvedamisel liidu 13 liikmespanka. Pangaliidu eesmärk on panna inimesi mõtlema finantsotsuste tähtsuse ja võimalike tagajärgede peale.
Koolide kaart, kus käesoleval aastal koolitused toimusid, on leitav siit:
Lisainformatsioon:
Katrin Talihärm
Eesti Pangaliit
Tegevjuht
Tel: 611 6567
E-mail: taliharm@pangaliit.ee