“Finantsteenuste maailmas ei ole lihtne orienteeruda ning teadlikke otsuseid teha. Isegi kui teoreetilised teadmised on tugevad, siis iseseisvaks rahaasjade ajamiseks digitaalsete vahenditega pole paljud noored tegelikult iseseisvasse ellu astudes valmis,” ütles Eesti Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht Kai Kutsar.
Rahatarkuse tundides õpetatakse isikliku eelarve koostamist, raha kogumise ja investeerimise põhitõdesid, räägitakse targast laenamisest ning sellest, miks ja mida kindlustada. “Tänases kooliprogrammis jääb vajaka praktilistest kogemustest, mis annaks oskuse kaaluda erinevate rahaga seotud otsuste võimalikke tagajärgi ning riske. Igapäevatöös finantsteemadega tegelevad vabatahtlikud aitavad noortel iseseisvaks tulevikuks paremini valmistuda. Rahatargalt käitumine erinevates olukordades aitab igal inimesel oma unistused täita,” lisas Kutsar.
28. märtsil on põhikooli vanemal astmel võimalik osaleda ka üle-euroopalises rahatarkuse viktoriinis, mille eesmärgiks on teha selgeks, millise Euroopa Liidu riigi noortel on parimad raha-alased teadmised. Viktoriinis saavad osaleda 13-15-aastased noored ning kaks võitnud klassi esindajat saavad võimaluse osaleda maikuus Brüsselis toimuvas Euroopa finaalis. Mullu võttis rahatarkuse viktoriini Eesti finaalist osa 77 klassi 48 koolist. Parimate finantsteadmistega klassiks osutus Tallinna Inglise Kolledži 9.b klassi võistkond, mille esindajad saavutasid Euroopa finaalvõistlusel 24 osaleja hulgas tubli 4. koha.
Rahatarkuse koolitusi viivad läbi Eesti Pangaliit, Eesti Kindlustusseltside Liit, Rahandusministeerium, Finantsinspektsioon, Nasdaq Tallinn, BFAA ja FinanceEstonia.
Lisainfo:
Kai Kutsar
Pangaliidu finantshariduse toimkonna juht
Tel: 5646 1223
kai.kutsar@seb.ee
Eesti Pangaliit
Facebook: /Rahatarkus