Viimastel aastatel leidub palju märke, mis annavad tunnistust sellest, miks rahatarkus ehk inimeste oskus oma rahaga targalt toimetada on kõigile tähtis. Mida rohkem on inimesi, kes oskavad oma raha mõistlikul määral koguda, teavad võimalusi selle kasvatamiseks ja oskavad raha ka targalt kulutada, seda paremini saadakse majanduslikult hakkama ootamatute muutuste korral. Rahatarkust on vaja igapäevaselt ja igaühel olenemata vanusest, elukohast või perekonnaseisust. Head teadmised rahast aitavad teha mõistlikke otsuseid ja olla valmis ka ootamatuteks arenguteks.
Pangaliit on juba seitsmendat aastat rahatarkuse kuul keskendunud koolinoortele, et baasteadmised ja rahaga seonduvad küsimused leiaksid aegsasti noorte peas koha. Varasemate aastate rahatarkuse kuu tegevused on leidnud head vastukaja ja aidanud kasvatada meie noorte võrdlemisi head finantskirjaoskusest.
Külalistunnid koolides. Terve märtsikuu jooksul viivad pankade ja finantssektori töötajad ühes Tagasi Kooli algatusega Eesti koolides läbi rahatarkuse külalistunde. Noorematele klassidele jagavad külalisõpetajad peamiselt rahaalaseid ABC teadmisi, põhikoolile ja gümnaasiumiastmele lisanduvad põhjalikuma jutuainena ka teemad eelarvestamisest, tarbimisest ja investeerimisest. Kõik külalistunnid on koostatud nii, et need oleksid eakohased, samas mängulised ning sisaldavad ka huvitavat viktoriini.
Kuu lõpus, 31. märtsil algusega kell 13.00 leiab aset teist aastat toimuv rahatarkuse konverents ”Raha = vabadus?”. Tasuta konverentsile saab registreeruda siin. Konverentsil viiakse läbi ka rahatarkuse viktoriin, kus noortel on võimalik oma rahaalased teadmised proovile panna. Viktoriini kaks parimat saavad võimaluse esindada Eestit üleeuroopalisel rahatarkuse viktoriinil 10. mail. Üleeuroopalise viktoriini parimatele korraldab Euroopa Pangandusföderatsioon kahepäevase preemiareisi Brüsselisse, et kohtuda ka teiste rahatarkuse viktoriini parimatega EL liikmesriikidest ja külastada mitmeid EL institutsioone.