„Pangad on tänases keerulises olukorras viinud töötajate omavahelised- ning kliendikontaktid miinimumini, et vähendada töökeskkonnas haiguskollete tekkimise riski,“ rääkis Pangaliidu juht Allan Parik. „Oleme korraldanud oma töö nii, et kõik, kes saavad kodust töötada, seda ka teeksid kuni nakatumisnäitajad on taas püsivalt langema hakanud.“
Pangad on juba alates eelmisest kevadest kutsunud kliente üles kasutama pangateenuseid võimalusel läbi kaugkanalite ja pangakontorite külastamine on aastaga vähenenud ligi poole võrra. „Meie hästi arenenud digitaristu ja inimeste juba kujunenud harjumus veebi- ja mobiilipanka kasutada on kaugkanalite eelistamise lihtsamaks teinud,“ rääkis Parik. „Kahtlemata on aga ka inimesi, kes peavad siiski kontorisse tulema, sest endiselt leidub ka keerulisemaid tehinguid, mis vajavad teenindajaga nõu pidamist. Samas on paljud kliendid ka juba videokõne vahendusel pangaasju ajanud.“ Igal juhul soovitavad pangad klientidel enne pangakontoritesse tulekut uurida, kas plaanis olevat tehingut saaks teha kaugkanalis või ka näiteks telefoni- või videokõne vahendusel. Kui see siiski võimalik pole, tasuks pangakontorisse tulekuks broneerida aeg, et vältida liigseid kontakte.
Ühtlasi kutsub Pangaliit kõiki tööandjaid ja erialaorganisatsioone üles kaasa mõtlema, kuidas hoida majandus töös nii, et inimeste vahelised füüsilised kontaktid oleksid viidud miinimumini. „Iga välditud kontakt vähendab haigestumise suurenemise riski. Kutsume Eesti inimesi ja tööandjaid üles tegema ühist pingutust, et koos vaktsineeritute hulga kasvuga liiguksime võimalikult kiiresti lähemale normaalse elukorralduse taastamisele.“